Zeytinli ve Peynirli Spagetti

MALZEMELER
Çubuk makarna(1 paket),
Zeytinyağı (4 yemek kaşığı),
Fesleğen (1 demet)
Siyah zeytin (15-20 adet çekirdeksiz),
Beyaz peynir (250 gram),
Kuru domates (10 adet),
Domates (2 adet),
Sarımsak (4 diş),
Tuz (2 tatlı kaşığı},
Zeytinyağı (4 yemek kaşığı),
Karabiber (1 tatlı kaşığı)

HAZIRLANIŞI
1 Bir tencerenin içine yarısına kadar su doldurun ve kaynatın içine bir tatlı kaşığı tuz atarak spagettileri içine atın. 10 dakika haşlayın.
2 10 adet kuru domatesi ince ince dilimleyin. 1 demet fesleğeni ince ince dilimleyin. 2 adet önceden kabukları soyulmuş domatesi ince ince dilimleyin. 4 diş sarımsağı aromalarını daha çok vermeleri için önce ezin, arkasından ince ince dilimleyin. Beyaz peynirleri küp küp doğrayın.
3 Bir tencerenin içine 4 yemek kaşığı zeytinyağı ve önceden dilimlediğiniz sarımsakları koyarak karıştırın. Arkasından önceden dilimlediğiniz kuru domatesleri, fesleğeni, çekirdekleri çıkarılmış siyah zeytinleri ve domatesleri ekleyin.
4 Bu karışımı yaklaşık 3-4 dakika pişirdikten sonra üzerine 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı karabiber ekleyin.2-3 dakika daha pişirerek altını kapatın.
5 Başka bir kabın içinde haşladığınız makarnaları süzerek sos tenceresinin içine boşaltın. Üzerine önceden dilimlediğiniz beyaz peynirleri ilave edin, karıştırın, uygun bir tabağa koyarak servis edin.

HAZIRLAMA SÜRESİ
6 kişilik
zeytinli5 dakika Pişirme ısı ve süresi:15 dakika ocakta (yüksek ateşte)

Etiketler: , ,

Yorum Yaz

Zeytinli ve Peynirli Spagetti, yapımı, yapılışı Resimli Oktay Usta kolay pratik yemek tarifleri